Do jakich prac znajdą zastosowanie podnośniki koszowe?

Dzisiaj wiele firm budowlanych, remontowych, ogrodniczych czy sprzątających realizuje zlecenia, które wiążą się z pracami na wysokościach lub koniecznością dostania się do trudno dostępnych miejsc. Niezastąpiony jest wtedy sprzęt jak podnośniki koszowe, żurawie czy dźwigi, dzięki którym można te zadania realizować szybko i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Podnośniki koszowe- najważniejsze informacje

Podnośnik z koszem to urządzenie dźwigowe, które pozwoli przeprowadzić bezpiecznie większość prac na wysokościach. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem z powodu funkcjonalności oraz prostoty użytkowania. Wystarczy kilka chwil i można podnieść pracownika na odpowiednią wysokość, gwarantując mu jednocześnie poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy.

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu podnośnika koszowego, powinniśmy skupić się przede wszystkim na podstawowych wartościach jak wielkość platformy i kosza, wymiary samochodu, maksymalny ciężar oraz zasięg podnośnika hydraulicznego. Ramię hydrauliczne pozwala na wysunięcie kosza na wysokość od 18 do 45 metrów, więc zastosowanie tych urządzeń jest naprawdę szerokie. Zywżki samochodowe montowane są na przygotowanych do tego pojazdach, co pozwala bezpiecznie wjechać nawet na nierówny teren budowy.

Prace i usługi z wykorzystaniem podnośników koszowych

Pojazd z podnoszonym hydraulicznie koszem to pewność, że dotrzemy nawet w trudno dostępne miejsca. Urządzenia te przydadzą się w pielęgnacji zieleni np. jeśli musimy przyciąć gałęzie drzew, ale też zamontować siatki przeciw ptakom lub zainstalować zewnętrzne oświetlenie czy ozdoby. Korzystanie z tego rodzaju podnośnika zalecane jest również podczas odśnieżania, sprzątania i remontowania dachów, montowania rynien lub anten telewizyjnych oraz radiowych, malowania i wykańczania elewacji, mycia okien czy naprawy sieci energetycznych. Są nieocenione podczas serwisowania latarni miejskich i sygnalizacji świetlnych oraz przy montażu ekranów wygłuszających wzdłuż największych dróg i autostrad.

Na co dzień często stosowane są też przez służby ratownicze, dzięki czemu strażacy o wiele szybciej mogą nieść pomoc poszkodowanym. Podnośniki koszowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem również wśród firm zajmujących się montowaniem reklam wielkoformatowych jak bilbordy, banery, reklamy świetlne czy plakaty. Dzięki zróżnicowaniu wysokości, na jaką można podnieść kosz, zdarza się, że korzystają z nich nawet ekipy filmowe, które za ich pomocą nagrywają filmy, spoty reklamowe lub robią zdjęcia w plenerze.

 

Wróć

Close Menu