Jakie są największe dźwigi samojezdne?

Dźwigi samojezdne to niezwykle ważne narzędzia w dzisiejszym przemyśle budowlanym. Pozwalają one na szybkie i efektywne przemieszczanie ogromnych ładunków, co jest kluczowe dla realizacji wielu inwestycji. Które z tych maszyn są największe na świecie?

Nr 1 wśród dźwigów samojezdnych - Liebherr LTM 11200

Jednym z największych dźwigów samojezdnych na świecie jest Liebherr LTM 11200 - dziewiątka z rodziny niemieckiego producenta Liebherr. Ta imponująca maszyna może się pochwalić maksymalnym udźwigiem wynoszącym 1200 ton oraz wysokością podnoszenia na poziomie 100 metrów. Ten dźwig samojezdny jest wyposażony w teleskopowy wysięgnik o długości 100 metrów, który można dodatkowo przedłużyć za pomocą kratownicowego wysięgnika. Liebherr LTM 11200 - dziewiątka jest niezwykle wszechstronny i może być wykorzystywany do różnorodnych zadań, takich jak montaż żurawi wieżowych, konstrukcje mostów czy prace na elektrowniach wiatrowych. Dzięki swojemu rozwiązaniu technicznemu, dźwig ten może poruszać się zarówno na drogach, jak i w trudnym terenie. Wynajem wysokiej klasy dźwigów samojezdnych w Poznaniu oferuje firma Lisowski.

Kolejny gigant, czyli Terex Demag CC 8800 

Kolejnym gigantem wśród dźwigów samojezdnych jest Terex Demag CC 8800 - dziewiątka, produkowany przez amerykańską firmę Terex Corporation. Ta potężna maszyna cechuje się maksymalnym udźwigiem wynoszącym aż 1600 ton oraz wysokością podnoszenia do 188 metrów. Co więcej, dźwig ten może być wyposażony w dodatkowy wysięgnik o długości 275 metrów, co pozwala na realizację najbardziej wymagających projektów. Terex Demag CC 8800 - dziewiątka jest często stosowany przy budowie wysokich konstrukcji, takich jak wieże telekomunikacyjne, elektrownie wiatrowe czy rafinerie. Dźwig ten może być również wykorzystywany do montażu i demontażu innych żurawi czy przenoszenia ciężkich ładunków na dużą odległość.

Wróć

Close Menu